ZA TAKOJŠNJO OBJAVO
Na voljo tudi v drugih jezikih: Angleščina Chinese (simplified) Katalonščina Nemščina Španščina Francoščina Italijanščina Portugalščina ŠvedščinaKDE 3.5.8 je preveden v 65 jezikov (vključno s slovenščino) in prinaša izboljšave paketa programov za upravljanje z osebnimi informacijami in ostalih programov.
16. oktober 2007 (INTERNET). Pri Projektu KDE so danes najavili takojšnjo dostopnost KDE 3.5.8, vzdrževalne izdaje najnovejše generacije najnaprednejšega in najzmogljivejšega prostega namizja za GNU/Linux in ostale UNIX-e. KDE sedaj podpira 65 jezikov, s čimer je v materinem jeziku na voljo več ljudem kot večina komercialnih programov. Skupine, ki želijo prispevati k odprtokodnemu projektu lahko na preprost način dodajo podporo za ostale jezike. Če se želite pridružiti slovenski ekipi prevajalcev obiščite spletno stran Skupine za slovenjenje KDE.
Medtem ko so razvijalci v glavnem osredotočeni na dokončevanje različice KDE 4.0, serija 3.5 še vedno ostaja prva izbira. Je preizkušena, stabilna in dobro podprta. Izdaja 3.5.8, z dobesedno stotinami popravkov, ponovno izboljšuje uporabniške izkušnje. Glavne izboljšave v KDE 3.5.8 so:
Za podrobnejši seznam izboljšav glede na izdajo KDE 3.5.7, dne 22. maja 2007, si oglejte seznam sprememb v KDE 3.5.8.
KDE 3.5.8 vsebuje osnovno namizje in petnajst ostalih paketov (upravljanje z osebnimi podatki, administracija, omrežje, izobraževanje, pripomočki, večpredstavnost, igre, spletni razvoj, programiranje...). KDE-jeva orodja in programi so prejeli več nagrad in so na voljo v 65 jezikih. Med njimi je tudi slovenščina.
Večina distribucij operacijskih sistemov Linux in UNIX ne vključi novih izdaj KDE-ja takoj. Pakete, ki sestavljajo KDE 3.5.8, bodo vključili v prihodnje izdaje svojih distribucij. Oglejte si seznam distribucij, ki vsebujejo KDE.
Ustvarjalci paketov. Nekateri ponudniki operacijskih sistemov so sami pripravili pakete namizja KDE 3.5.8 za nekatere različice svojih distribucij. V določenih primerih pa so to storili prostovoljci iz skupnosti uporabnikov. Nekateri od teh paketov so za prost prenos na voljo na KDE-jevem strežniku http://download.kde.org. Dodatni ali posodobljeni paketi so lahko na voljo v prihajajočih tednih.
Lokacije paketov Za trenuten seznam razpoložljivih paketov, o katerih je bil obveščen Projekt KDE, obiščite angleško stran KDE 3.5.8 Info Page.
Izvorna koda Celotna izvorna koda za KDE 3.5.8 je na voljo za prost prenos. Navodila za prevajanje in nameščanje KDE 3.5.8 so na voljo na angleški strani KDE 3.5.8 Info Page.
KDE je projekt prostega programja, ki obstaja in raste le zaradi pomoči mnogih prostovoljcev, ki vanj vložijo svoj čas in trud. KDE vedno išče nove prostovoljce in prispevkarje. Pomagate lahko s programiranjem, odpravljanjem napak ali testiranjem in poročanjem o napakah. Pišete lahko dokumentacijo, prevajate, promovirate KDE ali pa nam pomagate denarno. Vsi prispevki so izredno cenjeni in nestrpno pričakovani. Za dodatne informacije si oglejte angleško stran Supporting KDE.
Veseli bomo, če boste stopili v stik z nami!
KDE, ki je prejel več nagrad, je neodvisen projekt več sto programerjev, prevajalcev, umetnikov in ostalih profesionalcev z vsega sveta, ki sodelujejo prek interneta. Njihov cilj je ustvariti in prosto razširjati sofisticirano, prilagodljivo in stabilno namizje in pisarniško okolje. Pri tem uporabljajo fleksibilno arhitekturo, ki temelji na komponentah in deluje tudi preko omrežja. Vse to omogoča izvrstno platformo za razvoj.
KDE ponuja stabilno namizje, ki vključuje moderen spletni brskalnik (Konqueror), orodja za upravljanje z osebnimi podatki (Kontact), celoten pisarniški paket (KOffice), obsežen nabor omrežnih programov in orodij ter učinkovito in intuitivno okolje za razvoj in programiranje KDevelop.
KDE je delujoč dokaz, da odprtokoden razvoj programja v slogu bazarja lahko privede do najboljših tehnologij, ki so enakovredne najbolj zapletenim komercialnim programom, oziroma jih celo prekašajo.
Opombe o zaščitenih znamkah Logotipa KDE® in K Desktop Environment® sta zaščiteni znamki organizacije KDE e.V. Linux je zaščitena znamka, ki si jo lasti Linus Torvalds. UNIX je v ZDA in v drugih državah zaščitena znamka konzorcija The Open Group. Vse ostale zaščitene znamke in avtorske pravice, ki so omenjene v tej najavi, pripadajo posameznim lastnikom.